1-1/8" Cam Lock - Keyed Different - Also Includes 2 Brass Keys With Chrome Finish, 2 Cams, 2 Rotation Washers (180 And 90 Stop Washers), Mounting Nut, Cam Nut And Lock Washer - Chrome Finish - Use 886825 Key Blank
- Plated diecast housing and steel cams can be mounted to metal or wood door
- 1 In. maximum door thickness
- Keyed lock for maximum security
- Contains 1 lock 2 cams 1 trim collar 1 spur washer 2 rotation washers 1 lock nut and 2 keys
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171503 |
| Manufacturer Part Number | 880809 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Chrome |
| Material | Diecast |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Width (In) | 0.00 in |
| Height (In) (2) | 0.00 in |
| Length (In) (2) | 0.00 in |
| Depth | 2.9 in |
| Height | 1.0 in |
| Weight | 0.4 lb |
| Width | 2.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 049793391353 |
| Lifetime Finish | No |
| Package Contents | 1 Lock; 2 Cams; 1 Trim Collar; 1 Spur Wahser; 2 Rotation Washers; 1 Lock Nut And 2 Keys |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | 1-1/8 In. Cam Lock - Keyed Different |
| Manufacturer Model No | 880809 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |