1-1/4" Round Label-It Plastic Tag "Pkg Of 25" - 1-Hole - More Durable Than Paper - Tag Is Water Resistant - Tag Has 1-1/8" Recess For Custom Die-Cut Labels Or Permanent Marker Writable Space - Each Tag Has A 3/4" Diameter Key Ring
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171515 |
| Manufacturer Part Number | 2560020 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.88 in |
| Height | 4.88 in |
| Weight | 0.12 lb |
| Width | 2.75 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Lucky Line |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |