Extended fulfillment time - Contact for ETA
Sweep Window Sash Lock "Pkg Of 2" - Black - Latch Engages The Fixed Rail To Lock Window - 2-1/4" Center To Center Hole Spacing - Use On Horizontal Sliding Windows
- Diecast Construction
- Black Finish
- Latch Engages The Fixed Rail To Lock Window
- Fits Guaranteed Products
- 1/4 in. center to center hole spacing
- Use on horizontal sliding windows
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 46171500 |
| Manufacturer Part Number | 504367 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Black |
| Material | Diecast |
| Hardware Material | Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | 2-1/4" Center To Center Hole Spacing |
| Width (In) | 0.75 in |
| Length (In) (2) | 2.50 in |
| Depth | 0.75 in |
| Height | 6.0 in |
| Weight | 0.24 lb |
| Width | 4.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 049793396761 |
| Package Quantity | 1 |
| Type | Sliding Windows |
| Package Contents | 1 Sash Lock |
| Window Hardware Category | Lock |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Sliding Window Sash Lock, Black, Package of 2 |
| Manufacturer Model No | 504367 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |