WynRest Gel Fiber Pillow "Case Of 12" - 20 x 26" - Standard - 37 Oz - Fill: Recycled Gel Fiber - Ticking: 220 Thread Count, Brushed Microfiber, Which Is Soft, Durable, Quick Drying And Wrinkle Resistant - Self-Corded Edges - Firm Density - Stain And Mildew Resistant - Sewn-In WynRest Label
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52121505 |
| Manufacturer Part Number | PWWYNB2026.F |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Fill Material | 37 Oz |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | Standard |
| Dimensions | 20 x 26" |
| Depth | 23.0 in |
| Height | 35.5 in |
| Weight | 32.91 lb |
| Width | 16.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | WynRest |
| TAABAA | Yes |
| Style | Firm Density |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |