Waterpik 75-96" Extendable Shower Hose - Chrome Finish - 1/2" FIP - Mfg #HOS-396M
- CHROME
- Stretches to 8 Ft.
- Installs in minutes
- 5 year warranty
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | HOS-396M |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Faucet Finish | Chrome |
| Faucet/Fixture Material | Metal |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Faucet Flow Rate (GPM) | 0.00 gal/min |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 0.0 in |
| Height | 0.0 in |
| Weight | 0.77 lb |
| Width | 0.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Waterpik |
| TAABAA | No |
| Number Of Spray Patterns | 0 |
| Self-Cleaning Nozzles | No |
| FOB | No |
| Collection Name | Waterpik |
| Supplier Product Name | 8 Ft. Hose |
| Manufacturer Name | Water Pik, Inc. |
| Manufacturer Model No | HOS-396M |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |
| WaterSense Labeled | No |