Whirlpool Washer Tub Seal - Replaces: AP4390013, 1478842, 2-11148, 2-11457, 2-1537, 2-2521, 2-4012, 201537, 202521, 204012, 211148, 211457, 22001556, 22001648, 22204012, 82-012, AH2351899, EA2351899, J28-621, LP340, PS2351899.
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39122221 |
| Manufacturer Part Number | 2095720 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.0 in |
| Height | 2.7 in |
| Weight | 0.2 lb |
| Width | 18.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Whirlpool |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ADA Approved | No |
| UL Listed | No |