Utility Shammy Towel "Pkg Of 5" - 15 x 15" - Nonwoven, Viscose Rayon Fiber Cloth - Machine Washable - Bleach Absorbent - All-Purpose Use - Nonabrasive - Assorted Colors - Mfg #7920-01-215-6568
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 52121700 |
| Manufacturer Part Number | 7920-01-215-6568 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | 15 x 15" |
| Depth | 8.5 in |
| Height | 16.0 in |
| Weight | 2.1 lb |
| Width | 8.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ability One |
| Rag And Towel Type | Shammy |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |