Seasons Hot/Cold Faucet Cartridge - 2-1/4" Length - Fits Seasons And Glacier Bay Single Handle Faucets
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | 489402.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | HUNGARY |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 1.4 in |
| Height | 1.4 in |
| Weight | 0.2 lb |
| Width | 2.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Application | Faucet |
| Brand | Seasons |
| TAABAA | Yes |
| Fits Faucet Brand | Seasons And Glacier Bay |
| Handle Type | Hot/Cold |
| Type | Ceramic cartridge |
| UPC Code | 019934055314 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |