Replacement Oven Thermostat - Use With Model RB526DP - Replaces GE Model #WB20K10026
- For GE ovens
- 240 V
- 20 amp
- Has 6 terminals
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 41112209 |
| Manufacturer Part Number | 221601 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | POLAND |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 9.2 in |
| Height | 2.6 in |
| Weight | 1.0 lb |
| Width | 4.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | HRP |
| UPC Code | 084691228295 |
| FOB | No |
| Supplier Product Name | Oven Thermostat |
| Manufacturer Model No | WB20K10026 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |