Nurse Call Cord Repair Kit - Repairs Most Manufacturers' Call Cords - Includes Red, Momentary Two Circuit Push-Button Switch, Ergonomic Pendant Shell And Brass Crimp Ring - Made In USA - Mfg #E0020-00R
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 42191611 |
| Manufacturer Part Number | E0020-00R |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.8 in |
| Height | 1.6 in |
| Weight | 0.12 lb |
| Width | 1.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Anacom Medtek |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| ADA Approved | No |
| UL Listed | No |
| GSA Approved | Yes |