Shower Chair Lap Security Bar - For Use With 18" Internal Width Shower Chairs - Made In USA
*Chair Sold Seperately
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 42211610 |
| Manufacturer Part Number | LSB-18" |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | White |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.4 in |
| Height | 22.2 in |
| Weight | 1.0 lb |
| Width | 2.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Used With | Fits 18" Internal Width Shower Chair |
| Brand | MJM |
| TAABAA | Yes |
| Collection Name | MJM |
| Type | Shower Chair |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |