Mixet Hot/Cold Shower Cartridge - 4-1/2" Length - Mfg #MS-5AT-C
- Genuine OEM Mixet
- OEM #MS5AT-C
- Tub/Shower application
- Retainer nut
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 30181800 |
| Manufacturer Part Number | MS-5AT-C |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Color / Finish | Brass |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 4.5 in |
| Height | 1.3 in |
| Weight | 0.6 lb |
| Width | 1.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| UPC Code | 039166101597 |
| Brand | Mixet |
| Handle Type | Hot/Cold |
| Package Quantity | 1 |
| Fits Faucet Brand | Mixet |
| TAABAA | Yes |
| Faucet Category | Tub & Shower |
| Supplier Product Name | Mixet Shower Cartridge & Retainer Nut |
| FOB | No |
| Manufacturer Name | BrassCraft |
| Manufacturer Model No | HDS483000 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |