Crepe-Backed Masking Tape - Nonstaining - Ideal For Color Separation For Paint Jobs - 2" x 60 Yards - Meets MIL-T-21595D M2 Specifications - Designed For Critical Industrial And Airplane Paint Masking Applications - Made Using Quality 3M Materials - Mfg #7510-00-680-2395
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31201503 |
| Manufacturer Part Number | 7510-00-680-2395 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.4 in |
| Height | 2.1 in |
| Weight | 1.4 lb |
| Width | 5.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Ability One |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |