- Reliant™ Lift Handset
- 2-Buttons
- Includes Hook To Hang On Lift
- 8-Pin Connector
- Replaces Discontinued Invacare Hand Control Part Number 1078283 And Is Backward Compatible.
- Mfg #1177604
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 42192301 |
| Manufacturer Part Number | 1177604 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.0 in |
| Height | 2.3 in |
| Weight | 0.75 lb |
| Width | 7.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Invacare |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 915364161642 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| UL Listed | No |
| GSA Approved | No |