Bahia Chaise Lounge "Pkg Of 6" - Twice As Resistant To UV Degradation As Ordinary Resin Chaises - Rated To 300 Lbs Resistance To Breakage Under Static Load - Recessed Rollaway Wheels For Easy Mobility And Storage - 4-Position Adjustable Back - Stackable - White
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 56112105 |
| Manufacturer Part Number | 44031004 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Weight Capacity (Lbs) | 300.00 lb |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 26.5 in |
| Height | 78.0 in |
| Weight | 165.0 lb |
| Width | 39.5 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Grosfillex |
| TAABAA | Yes |
| UPC Code | 014306702193 |
| Collection Name | Bahia |
| Stackable | Yes |
| FOB | Yes |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |