1 Gallon Zep Commercial Streak-Free Glass Cleaner "Case Of 4" - Professionally Formulated - Ready To Use - Mfg #ZU1120128
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131824 |
| Manufacturer Part Number | ZU1120128 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size (2) | Gallon |
| Depth | 12.44 in |
| Height | 12.88 in |
| Weight | 36.0 lb |
| Width | 12.44 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Biodegradable | Yes |
| Units Of Measurement (2) | 128 Oz |
| Application Method | Floor |
| Recommended Cleaning Method | Cleans Windows And Mirrors |
| TAABAA | Yes |
| Brand | ZEP |
| Recommended Use | Windows And Mirrors |
| Cleaner/Dispenser Category | Streak-Free Glass Cleaner |
| Scent | Fresh |
| Package Contents | Liquid |
| Stains | No |
| FOB | No |
| Cleaner / Dispenser Form | 1 Gallon Bottle |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |