Niagara Toilet Handle And Pivot Clip - Use With Niagara Flapperless Toilets - Mfg #N2216-RK1
Replaces glacier bay toilet parts.
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 31162801 |
| Manufacturer Part Number | N2216-RK1 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 3.4 in |
| Height | 1.3 in |
| Weight | 0.25 lb |
| Width | 3.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Niagara Conservation |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 732291221658 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |
37 Reviews Hide Reviews Show Reviews
-
Hopes and dreams
Seamless interaction for an Internet purchase. Older model product. No longer available from the store of it’s purchase. Delivered at the speed of my choice. Packaged appropriately. Very similar to original parts. Installed easy… Yahtzee! Would use this parts company again.
-
Running Toilet
Toilets been running for years finally found the right parts to replace work perfectly
-
Glacier Bay Toilet Parts
Replacement parts worked perfectly and were easy to install.
-
It works
Thanks
-
Perfect fit
Perfect for Glacier toilet as advertised. Fast delivery.
-
Perfect replacement part
If I need any more parts in the future. I would order from here.
-
Glacier bay toilet parts
Best fit ever. I was done in 7 minutes
-
GLAZIER BAY TOILET HANDLE
REPLACEMENT PART IS EXACTLY LIKE ORIGINAL PART. HAVING PROBLEM REMOVING OLD PART. COPPER TUBE IS NOT FLEXIBLE.
-
Glacier Bay Toilet Parts
I would love to make a good comment Thank you For your service