Niagara Toilet Valve - Use With Niagara Flapperless Toilets - Mfg #C2216-9
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40141639 |
| Manufacturer Part Number | C2216-9 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 7.5 in |
| Height | 2.5 in |
| Weight | 0.25 lb |
| Width | 2.2 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Brand | Niagara Conservation |
| UPC Code | 732291221696 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |
22 Reviews Hide Reviews Show Reviews
-
Toilet Valve
I haven't used it yet but it looks identical to what I have.
-
Flush Valve for Glacier Bay
Good product
-
repair part
the replacement was simple and easy but I was uncomfortable without instructions to guide me
-
Easy to install
Just wish it had some directions on how to adjust water flow. I had bought 2 so i could have an extra around because of our hard water
-
Glacier Bay Toilet valve
Very happy with Home Repair Parts Company. The shipping was quick and valve was easy to install. The toilet was working perfectly in just minutes.
-
Glacier parts
Easy part to fix your glacier bay toilet
-
I went home depot and they don't even carry this put I was able to find it with your company without the help of home depot they said that no one carries this product.
I will check with your company for all repair on my house.
-
Glazier Toilet Parts
easy to install. Works great!
-
Exactly what I needed
Quick install and works great