32 Oz Formula 409 Cleaner And Degreaser - Cleans And Degreases Virtually Any Hard, Nonporous Surface - No Rinsing Required - Advanced Anti-Grease Agents Quickly Penetrate Tough Soils And Grease - EPA Registered Disinfectant Formula - Priced Each - Bleach-Free
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131821 |
| Manufacturer Part Number | CLO 35306 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | 32 Oz |
| Depth | 2.8 in |
| Height | 10.5 in |
| Weight | 3.7 lb |
| Width | 4.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| TAABAA | Yes |
| Cleaner / Dispenser Form | Liquid |
| Brand | Formula 409 |
| Cleaner/Dispenser Category | Multipurpose Cleaner |
| FOB | No |
| UPC Code | 044600353012 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |