Fluidmaster Flusher Fixer - Provides New Drain Seat For Damaged Flush Valves - Faster Than Replacing Flush Valve - Includes Bull's Eye Flapper - Works On Most Toilets - Adjustable For Most Efficient Flush - 5-Year Warranty - Mfg #555C
Cup not included
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 47131705 |
| Manufacturer Part Number | 555C |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | MEXICO |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.0 in |
| Height | 3.5 in |
| Weight | 0.55 lb |
| Width | 6.0 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Fluidmaster |
| TAABAA | Yes |
| Manufacturer Name | Fluidmaster |
| FOB | No |
| UPC Code | 039961000392 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |