Deflect-O Wide Mouth UV Stabilized Polypropylene Hood Dryer Vent With Built-In Bird Guard - White Vent Hood - 11" Rigid Aluminum Pipe - 4" Diameter
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 26131612 |
| Manufacturer Part Number | RVHAW4 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 6.5 in |
| Height | 5.9 in |
| Weight | 0.7 lb |
| Width | 15.4 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Deflect-O |
| TAABAA | Yes |
| Manufacturer Name | Deflecto |
| UPC Code | 079916600468 |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| ADA Approved | No |
| UL Listed | No |