20-Gauge Chrome-Plated Brass Trap - 1-1/2 x 1-1/2 And 1-1/4" - Chrome-Plated Die-Cast Nuts
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40142500 |
| Material/Color/Finish | |
|---|---|
| Fitting Material | Chrome Brass |
| Color / Finish | Chrome-Plated Die-Cast |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Size | 1-1/2 x 1-1/2 & 1-1/4" |
| Depth | 5.8 in |
| Height | 2.3 in |
| Weight | 1.5 lb |
| Width | 9.1 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Fitting Joint Type | Washer |
| Brand | HRP |
| TAABAA | No |
| UPC Code | 845724000031 |
| Pipe Schedule | 20 |
| Fitting Name | P-Trap |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |