Scitec Aegis P08 Single-Line Basic Feature Telephone - OneTouch Voice Mail Retrieval - Data Port - Volume Control - Fully Modular - Desk Or Wall Mountable (With Optional Mount Bracket Sold Separately) - Hearing Aid Compatible - Black - Mfg #80002
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 43191504 |
| Manufacturer Part Number | 80002 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | CHINA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 8.5 in |
| Height | 3.2 in |
| Weight | 2.85 lb |
| Width | 9.3 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Aegis |
| TAABAA | No |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | No |
| UL Listed | No |