FlowTite R-Series Supply Stop Valve With 12" Flexible Braided Toilet Connector - Replaces Compression Valves - PushOn Over Existing Brass Compression Ferrule Onto 1/2" Copper Or CPVC Pipe, No Glue, Solder Or Tools Required - One-Piece With Factory Attached Connector - Lead Free - Brushed Chrome - 1/2" Nominal (5/8"OD) Push-Fit Compression x 12" Supply Connector With 7/8" Ballcock Threads - 10-Year Warranty - Made In USA - Mfg #PO5CS12-7
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 40183009 |
| Manufacturer Part Number | PO5CS15-7 R |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | Yes |
| Country of Origin | USA |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 5.2 in |
| Height | 1.2 in |
| Weight | 0.35 lb |
| Width | 17.9 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Flowtite |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| UPC Code | 018174000191 |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |