10' Cord Channel - Used To Route And Conceal Cords Along A Wall - Flexible Material Trims With Scissors - Paintable - Installs with Double-Sided Tape (Included), No Tools Required - Contains Two 5' Sections - White
| Make & Model | |
|---|---|
| UNSPSC | 39131706 |
| Manufacturer Part Number | 301561 |
| Specifications | |
|---|---|
| Made in the USA | No |
| Country of Origin | TAIWAN |
| Packaging Dimensions | |
|---|---|
| Depth | 2.88 in |
| Height | 13.0 in |
| Weight | 1.44 lb |
| Width | 11.25 in |
| Product Features | |
|---|---|
| Brand | Rubbo International Inc. |
| UPC Code | 891449002034 |
| TAABAA | Yes |
| FOB | No |
| Certification & Standards | |
|---|---|
| GSA Approved | Yes |
| UL Listed | No |